Stare deski

Stare deski, panele ścienne są wykonane z oryginalnego starego drewna. Nasz produkt został naturalnie “wysmażony” przez promienie słoneczne. Proces ten trwa od 40 lat wzwyż, bez takiego czasu stare drewno nigdy nie uzyska swojej niezwykłej struktury.

Kolor drewna powstaje w zależności od nasłonecznienia ścian budynków. Od wschodu deska wypala się na ciemny odcień lub jasny brąz od południa na bardzo ciemny brąz, od zachodu na specyficzny siwy, miodowy kolor. Nie bez znaczenia są też warunki atmosferyczne, które wpływają na ostateczny efekt starej deski. Na wschodzie Polski burze są bardzo intensywne i zawsze nadchodzą z zachodu i najintensywniej działają na wschodnie ściany budynków.
Dotyczy to również wilgoci, śniegu, gradu i wiatru. Warunki atmosferyczne kształtują wyżej wymieniony kolor szaro-miodowy oraz wyjątkową strukturę tego typu deski. Deskę ciemno brązową tworzy słońce, a inne warunki pogodowe nie mają już takiego wpływu. Jest to deska z naturalnie i wyraziście ukształtowaną strukturą.

Dlaczego warto od nas nabyć stare deski?

  • Nasi Klienci dziwią się w jaki sposób czyścimy drewno. Twierdzą, że jest ono lakierowane. Co jest zupełną nie prawdą. Wszystko ręcznie czyścimy, dlatego w naturalny sposób jesteśmy w stanie uzyskać efekt połysku bez zbędnych chemikaliów.
  • Wkładamy dużo serca i wysiłku, żeby wyselekcjonować odpowiedni materiał. Więcej o żmudnym procesie odzyskania drewna dowiesz się tutaj.
  • Zawsze możesz zadzwonić i dowiedzieć się więcej. Praca jest dla nas pasją dlatego jesteśmy do Twojej dyspozycji od rana do wieczora 6 dni w tygodniu.
  • Zawsze u nas transport jest gratis dla standardowych wymiarów i wagi.
  • Oferujemy dokładny kalkulator z wyceną on-line. Wyliczy Ci on ile dokładnie potrzebujesz starych desek na Twój projekt.

Więcej na temat odzyskiwania starego drewna znajdziesz tutaj.

Wycena desek

Przesyłka gratis* na terenie Polski.
*Uwaga. W przypadku zakupu desek powyżej długości 2 metrów cena za transport ustalana jest indywidualnie.

Deska heblowana to deska wyrównana po bokach i po stronie powierzchni bez struktury

     

Złóż zamówienie